Bolygótár

A bolygók adatai

MerkúrVénuszFöldMarsJupiterSzaturnuszUránuszNeptunusz
Egyenlítői átmérő (km)487912 10412 75667921429841205365111849528
Tömeg (1024kg)0,3304,875,970,642189856886,8102
Tömeg (Föld=1)0,05530,81510,1075317,895,214,617,2

Sűrűség (g/cm3)
5,4275,2435,5143,9331,3260,6871,2711,638
Térfogat (1010 km3)6,08392,843108,32116,3181431288271368336254

Tengelyforgási idő (óra)
1407,65832,523,924,69,910,717,216,1
Nappalok hossza (óra)4222,62802,024,024,79,910,717,216,1
Közepes naptávolság (millió km)57,9108,2149,6227,9778,61433,52872,54495,1
Legkisebb naptávolság (millió km)46,0107,5147,1206,6740,51352,62741,34444,5
Legnagyobb naptávolság (millió km)69,8108,9152,1249,2816,61514,53003,64545,7
Keringési idő (nap)88,0224,7365,2687,04331107473058959800
Keringési idő (év)0,240,6111,8811,8629,4483,80163,83
Keringési sebesség (km/s)47,435,029,824,113,19,76,85,4
Pályainklináció (°)7,03,40,01,91,32,50,81,8
Pályaexcentricitás
0,2050,0070,00170,0940,0490,0570,0460,011
Tengelyferdeség
(°)
0,034177,423,425,23,126,797,828,3
Átlaghőmérséklet (C°)16746415-65-110-140-195-200
Szökési sebesség (km/s)4,310,411,25,059,535,521,323,5
Holdak száma001279822714

Forrás: NASA Planetary Fact Sheet