Bolygótár

A bolygók adatai

MerkúrVénuszFöldMarsJupiterSzaturnuszUránuszNeptunusz
Egyenlítői átmérő (km)4879121041275667921429841205365111849528
Tömeg (10^24kg)0,3304,875,970,642189856886,8102
Tömeg (Föld=1)0,05530,81510,1075317,895,214,617,2

Sűrűség (g/cm^3)
5,4275,2435,5143,9331,3260,6871,2711,638
Térfogat (10^10 km^3)6,08392,843108,32116,3181431288271368336254

Tengelyforgási idő (óra)
1407,65832,523,924,69,910,717,216,1
Nappalok hossza (óra)4222,62802,024,024,79,910,717,216,1
Közepes naptávolság (millió km)57,9108,2149,6227,9778,61433,52872,54495,1
Legkisebb naptávolság (millió km)46,0107,5147,1206,6740,51352,62741,34444,5
Legnagyobb naptávolság (millió km)69,8108,9152,1249,2816,61514,53003,64545,7
Keringési idő (nap)88,0224,7365,2687,04331107473058959800
Keringési sebesség (km/s)47,435,029,824,113,19,76,85,4
Pályainklináció (°)7,03,40,01,91,32,50,81,8
Pályaexcentricitás
0,2050,0070,00170,0940,0490,0570,0460,011
Tengelyferdeség
(°)
0,034177,423,425,23,126,797,828,3
Átlaghőmérséklet (C°)16746415-65-110-140-195-200
Szökési sebesség (km/s)4,310,411,25,059,535,521,323,5
Holdak száma001279822714

Forrás: NASA Planetary Fact Sheet