Szerző: Rezsabek Nándor

A Meteoritkráter Expedíció második napja a 3,8 km-es Steinheim-kráterbéli terepi kutatómunkát jelentette. A kisebbik asztroblémet a 15 millió éve becsapódó kisbolygó 150 m-es holdja hozta létre. Az in situ vizsgálatok a geomorfológiai és környezeti viszonyokat vették górcső alá.

Jártunk az eredeti kráterfal megmaradt szakaszánál (a mellékelt panorámafelvételen „hátulról” látható); a világ 190 meteoritkrátere közül az egyik legépebben megmaradt központi csúcsánál; vizsgáltuk az egykori krátertó nyomait; valamint a környezeti, természetvédelmi és kultúrtörténeti vonatkozásokat. Felkerestük a támogatónk, a Geopark Schwäbische Alb által működtetett, Meteorkrater-Museumot, akik szakmai kiadványokkal segítették munkánkat. S hoztunk pár üveggel a „Steinheimer Kraterbier” fedőnevű, egészen iható sörkülönlegességükből is. Estére visszatértünk a nagyobbik kráter „fővárosába”, Nördlingenbe, ahol a vacsora után egyeztettük a holnapi Ries terepi kutatómunka teendőit.

Folyt. köv.

(Köszönjük támogatóink segítségét: Geopark Ries, Geopark Schwäbische Alb, Lelkes ÁsványBörze, Élet és Tudomány, UtazniJó Utazási Iroda, Dome Facility Services Group.)